Armukadedus ja/või enesearmastus?

Mingit piiri ületades muutub armukadedus haiglaslikuks. Mees hakkab kahtlustama kõike ja kõiki. Ta hakkab andma igale naise pilgule, liigutusele, jutule andma tähendusi- ta käitub nii sellepärast, et teistele meestele meeldida. Järelikult- ta on valmis mind petma... kui ei olegi juba petnud.Ning tema armukadeduspall muudkui kasvab ja kasvab.
Kas armukadedus tähendab seda, et Su kaaslase armastus Sinu vastu on eriliselt suur? Kas see tähendab seda, et maailmas kõige rohkem armastab ta Sind? Kas see tähendab seda, et ta armastab Sind rohkem kui iseennast.
Selline armukadedus küll mitte. Tselline haiglaselt armukade mees armastab kõige rohkem maailmas iseennast. Tema armukadedus on tingitud enesearmastusest. Tegelikult võib ta Sind üldse mitte armastadagi. Tahab Sind vaid omada ja läbi selle end tähtsana tunda. Juba mõte sellest, et Sina võiksid talle truudust murda, mõjub talle tema eneseväärikust alandavana. Mõtet sellest, et Sa võid ta maha jätta, ei suuda ta taluda. Miks? Sest juba neile asjadele mõtleminemõjub talle tema enesearmastust hävitavalt. Arvan, et haiglaselt suur armukadedus on tingitud armukadetseja suurest armastusest iseenda vastu ning ei näita tema suurt armastust Sinu vastu. Kas selline haiglaselt armukade mees võib olla ohtlik? Jah. Võib. Muidugi võib. Kas ta võib naise tappa? Muidugi võib. Ammu on tuntud ütlemine: " Kui mina sind ei saa, siis ei saa ka keegi teine".
Armukade mees võib muutuda agressiivseks, kui kahlustab petmist või eriti siis kui sellele ka kinnitust saab. Võib vallanduda ni vaimne kui füüsiline terror. Löömisest peksmiseni, peksmisest tapmiseni.

Sest- hävitades Sinu, kes sa teda enam ei armastada, jääb alles tema enesearmastus.

Seega- püüa testida, millist laadi partneriga sa end siduda kavatseda.