Kas Sina oled sõltuja?

 Kas oled sõltuja?

 

1.Lased partneril enda eest otsustada. Sest Sulle tundub nii mugavam. Ja Sulle tundub, et tema teab paremini. Või kardad vastu vaielda. Seejuures- ka eluliselt tähtsaid. Nagu laste arvu planeerimine. Või- elukoha vahetus. Või- millist eriala Sa valima peaks ja kuhu õppima asuma peaksid. Või- kas peaksid töökohta muutma. Selliselt kuni Sinu riietusstiili valikuni välja. Jne, jne...  
   
2. Sead partneri soovid, huvid ja hobid enda omadest kõrgemale. Käid näiteks temaga nädalavahetuseti spordivõistlustel, kuigi ise sooviksid hoopis teatrisse minna või vastupidi. Või- partner otsustab, milliseid saateid te televiisorist vaatate või milliseid filme käite kinos vaatamas. Menüüd koostades lähtud sellest, millised toidud temale maitsevad. Jne, jne...
 
3.Seksis oled Sina see, kes laseb end juhtida, kuuletub ja allub. Kui Sa orgasmi ei saa, siis teeskled, et said.  
  
4. Vaidlustes annad Sina järele. Mitte et partneril alati õigus oleks aga Sa ei taha konflikti ja kardad tüli. 
 
5.Sa ei julge partnerile nõudmisi esitada. Isegi mitte siis, kui need on täiesti põhjendatud. Näiteks tavatseb ta end teie ühiste sõprade seltskonnas end liiga purju juua ja siis väljakutsuvalt flirtida- teistega, mitte Sinuga.  
  
6. Partner ajab asju. Tema maksab üüri, suhtleb pangaga jne. Kõigile tuttavatele on jäänud mulje, et tema on see, kes raha teenib ja Sind ülal peab? Aga ehk on Sinu pangakaart ka tema käes? 
 
7. Kui aga partner pikemat aega Sinust eemal on, näiteks komandeeringusse läheb, siis tunned end abituna ja üksildasena. Sul on hirm, et pead ise otsuseid langetama ning kardad, et ei saa sellega hakkama, sest oled harjunud, et tema teeb otsuseid ja ajab asju.  
  
8. Sa kardad, et partner jätab Su maha. Sest Sa ju armastad teda. Aga veel suuremaks hirmu põhjuseks on see, et oled hakanud tundma, et Sa ei saa üksinda, ilma temata, eluga hakkama. 
 
 
 
TESTI TULEMUS:
Mida rohkemates kirjeldatud punktides sa ennast ja oma käitumist ära tunned, seda sõltuvam Sa oma partnerist oled. 
 
 
PRAKTILINE NÕUANNE:
      Kui Sa oled selle testi abil avastanud, et Sa ei sõltu liigselt oma  partnerist- siis, palju õnne Sulle:)
     Aga mida enamate punktide juures jääd mõtisklema- kas meie puhul ka mitte nii ei ole, seda rohkem tuleb Sulle kaasa tunda... :(
     Oled tegelikult partneri omand, võiks ehk isegi öelda, ori.
     Sa oled kaotanud " iseenda mina". Vaevalt, et partner Sind eriti austab. Miks pole ta siis seni veel Sinu juurest ära läinud, Sind hüljanud?
     Vastus on lihtne. Tal on sinusugusega mugav elada. Aga kui Sa oma saamatusega teda liigselt koormama hakkad, leiab ta kindlasti uue partneri. Paremal juhul armukese Sinu kõrvale, halvemal juhul jätab ta Su maha ja loob uue suhte. Oled Sa selleks valmis, selline nagu Sa praegu oled?
 
      Hästi. Ta ei jäta Sind maha. Elate edasi nii, nagu siiani elasite. Aga- kõik me oleme surelikud. Mis siis saab, kui ta juhtumisi haigeks jääb... ja ära sureb? Või kui temaga juhtub õnnetus... ja ta hukkub?
 
 
Oled ju nõus, et teine inimene ei saa SINU elu elada?
Oled valmis end muutma?
Või olukorda muutma?